Jodła koreańska 'Frosty'

Jodła koreańska 'Frosty' Abies koreana 'Frosty'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Abies koreana 'Frosty'
Dorastająca do ok. 2 m wysokości i 1 m szerokości odmiana o stożkowym pokroju i bardzo atrakcyjnych, wygiętych igłach, ukazujących swoją dolną, jasno zabarwioną stronę. Rocznie może przyrastać nawet o 30 cm, ale zwykle długość przyrostu nie przekracza 15 cm.
Atrakcyjne drzewko, bardzo dekoracyjne przede wszystkim z powodu kształtu i wyraźnie widocznej dwubarwności igieł. Jodła koreańska 'Frosty' jest polecana w miejsca eksponowane, przy ścieżkach, gdyż najlepiej wygląda, gdy jest oglądana z niedużej odległości. Ładnie komponuje się także na rabatach. Nie jest bardzo wymagająca, może rosnąć na glebie przeciętnej, ale źle znosi przedłużającą się suszę oraz stojącą wodę, dlatego powinna być sadzona w podłożu stale wilgotnym, ale przepuszczalnym. Wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego.

Napisz swoją recenzję

Jodła koreańska 'Frosty'

Jodła koreańska 'Frosty'

Abies koreana 'Frosty' Dorastająca do ok. 2 m wysokości i 1 m szerokości odmiana o stożkowym pokroju i bardzo atrakcyjnych, wygiętych igłach, ukazujących swoją dolną, jasno zabarwioną stronę. Rocznie może przyrastać nawet o 30 cm, ale zwykle długość przyrostu nie przekracza 15 cm. Atrakcyjne drzewko, bardzo dekoracyjne przede wszystkim z powodu kształtu i wyraźnie widocznej dwubarwności igieł. Jodła koreańska 'Frosty' jest polecana w ...