Jodła koreańska 'Flying Saucer'

Jodła koreańska 'Flying Saucer' Abies koreana 'Flying Saucer'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.10cm

Abies koreana 'Flying Saucer'
syn. Abies koreana ‘Fliegende Untertasse’
Odmiana znana od lat 90. dwudziestego wieku, wprowadzona przez niemiecką szkółkę Wittbold-Müller Baumschule. Nazwa odmiany oznacza "latający spodek" i odnosi się do rozłożystego, płaskiego pokroju rośliny. Dorasta do 60 cm wysokości i 80 cm szerokości. Igły jasnozielone od góry i srebrne od spodu.
Atrakcyjna, rzadka odmiana polecana do parków i ogrodów, szczególnie dobrze wygląda w kompozycjach krzew iglastych o zróżnicowanych pokrojach i barwach. Ładnie komponuje się się ze strzelistymi formami np. jałowca. Najlepiej rośnie na glebie żyznej, próchnicznej, dobrze przepuszczalnej, ale nie jest bardzo wymagająca i toleruje także gleby gorsze, byle nie podmokłe lub bardzo suche. Wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.10cm

Napisz swoją recenzję

Jodła koreańska 'Flying Saucer'

Jodła koreańska 'Flying Saucer'

Abies koreana 'Flying Saucer' syn. Abies koreana ‘Fliegende Untertasse’ Odmiana znana od lat 90. dwudziestego wieku, wprowadzona przez niemiecką szkółkę Wittbold-Müller Baumschule. Nazwa odmiany oznacza "latający spodek" i odnosi się do rozłożystego, płaskiego pokroju rośliny. Dorasta do 60 cm wysokości i 80 cm szerokości. Igły jasnozielone od góry i srebrne od spodu. Atrakcyjna, rzadka odmiana polecana do parków i ogrodów, ...