Jodła koreańska 'Fastigiata'

Jodła koreańska 'Fastigiata' Abies koreana 'Fastigiata'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model wys. 30 - 35 cm

Abies koreana 'Fastigiata'
Nowa, holenderska odmiana, dostępna na rynku od roku 2009 r. 'Fastigiata' to jodła koreańska o nietypowym, strzelistym, wąsko kolumnowym pokroju. Po 10 latach dorasta do 2 m wysokości przy 0,7 m szerokości. Wyrastające z pnia gałęzie są skierowane w górę i pokryte są błyszczącymi, ciemnozielonymi od góry i jasnymi od dołu igłami.
Ma przeciętne wymagania glebowe, może rosnąć na prawie każdej glebie ogrodowej z wyjątkiem gleb bardzo suchych, podmokłych lub zasadowych, preferuje gleby przepuszczalne, próchniczne. Wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego. Dobrze zimuje w Polsce. Najlepiej wygląda w towarzystwie roślin płożących lub jako samotnik, polecana do skalniaków i na wrzosowiska.

  • Pojemnik C2
  • Model wys. 30 - 35 cm

Napisz swoją recenzję

Jodła koreańska 'Fastigiata'

Jodła koreańska 'Fastigiata'

Abies koreana 'Fastigiata' Nowa, holenderska odmiana, dostępna na rynku od roku 2009 r. 'Fastigiata' to jodła koreańska o nietypowym, strzelistym, wąsko kolumnowym pokroju. Po 10 latach dorasta do 2 m wysokości przy 0,7 m szerokości. Wyrastające z pnia gałęzie są skierowane w górę i pokryte są błyszczącymi, ciemnozielonymi od góry i jasnymi od dołu igłami. Ma przeciętne wymagania glebowe, może rosnąć na prawie każdej glebie ogrodowej z ...