Jodła koreańska 'Dark Hill'

Jodła koreańska 'Dark Hill' Abies koreana 'Dark Hill'

28,00 zł

Wyczerpanie zapasów

  • Pojemnik P11; C2
  • Model Wys. 5 - 20 cm

Abies koreana 'Dark Hill'

Karłowa odmiana jodły koreańskiej wyselekcjonowana w Niemczech w 1990 roku. Jest to jedna z ładniejszych odmian o płasko kulistym, trochę nieregularnym pokroju. Charakterystyczne są dla niej krótkie, bardzo gęsto ułożone i obficie ulistnione pędy, dzięki którym odmiana ta zyskuje zwartą, masywną formę. Cechuje się dość powolnym tempem wzrostu do 6 cm rocznie, co w perspektywie 10 lat daje miniaturowe drzewka wysokie na 50 cm i o szerokości do 70 cm. Efektowne jest ulistnienie tej jodły w postaci krótkich, ciemnozielonych igieł z dwoma białymi paskami na spodniej stronie, ułożonych promieniście dookoła pędów. Odmiana występuje wyłącznie w formie szczepionej na pniu, najczęściej nisko nad ziemią, ale wyjątkowo ciekawe miniaturowe drzewka można otrzymać poprzez szczepienie na nieco wyższych wysokościach.

 

Obie te formy znakomicie służą do obsadzania ogródków skalnych, rabat przydomowych czy też alpinariów lub ogrodów zimowych. Tworzą piękne kompozycje z roślinami towarzyszącymi takimi jak żurawki, wrzosy, barwinki lub wyższe rozchodniki. Ze względu na nieduże rozmiary można z powodzeniem przez wiele lat hodować ją jako roślinę pojemnikową na balkonach lub tarasach. Nie jest to roślina szczególnie wymagająca niemniej jednak lubi gleby umiarkowanie żyzne i wilgotne o lekko kwaśnym odczynie. Preferuje stanowiska na pełnym słońcu, lub ewentualnie w lekkim półcieniu. Nie wymaga okrywania na zimę, gdyż w naszych warunkach jest rośliną praktycznie całkowicie mrozoodporną. 

  • Pojemnik P11; C2
  • Model Wys. 5 - 20 cm

Napisz swoją recenzję

Jodła koreańska 'Dark Hill'

Jodła koreańska 'Dark Hill'

Abies koreana  'Dark Hill' Karłowa odmiana jodły koreańskiej wyselekcjonowana w Niemczech w 1990 roku. Jest to jedna z ładniejszych odmian o płasko kulistym, trochę nieregularnym pokroju. Charakterystyczne są dla niej krótkie, bardzo gęsto ułożone i obficie ulistnione pędy, dzięki którym odmiana ta zyskuje zwartą, masywną formę. Cechuje się dość powolnym tempem wzrostu do 6 cm rocznie, co w perspektywie 10 lat daje miniaturowe drzewka ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »