Jodła koreańska 'Brevifolia'

Jodła koreańska 'Brevifolia' Abies koreana 'Brevifolia'

28,00 zł

  • Pojemnik P11; C2
  • Model Wys. 10 - 25 cm

Abies koreana 'Brevifolia'

 

Karłowa odmiana jodły koreańskiej, formująca niewielkie, stożkowate korony, o wysokości nie przekraczającej docelowo 1,5 metra. Jej główną cechą rozpoznawczą są bardzo krótkie i grube igły, ułożone na pędach promieniście. Ich kształt oraz bardzo rzadkie rozmieszczenie rzuca się w oczy, czyniąc tę odmianę bardzo łatwą do rozpoznania. Rośnie wolno, roczne przyrosty mogą dochodzić do 5 – 10 cm, zazwyczaj młode rośliny rosną wolno, po czym następuje faza kilku-kilkunastoletniego szybszego wzrostu, a po osiągnięciu niemal docelowej wysokości tempo wzrostu ponownie maleje. Jest to jodła odporna zarówno na niekorzystne warunki glebowe, jak i zanieczyszczenia powietrza.

 

Nie oznacza to jednak, że po posadzeniu jej w ogrodzie można o niej kompletnie zapomnieć – niewielka dawka nawozu wiosną przez kilka sezonów po posadzeniu pozwoli roślinie zaaklimatyzować się i silnie ukorzenić. Warto wykonywać takie zabiegi nawet jeśli mamy w miarę dobre gleby, rzadko bowiem zdarza się, że roślina ma w gruncie zapewnione wszystkie dawki makro- oraz mikroelementów. Jako że jodła ta najlepiej rośnie w słońcu – trzeba do tego się zastosować przy sadzeniu, będzie wtedy ładnie rozgałęziona, gęsta. Osobniki rosnące w cieniu są słabe, rzadkie i chorowite. W ogrodzie sprawdzi się w połączeniu z wieloma odmianami karłowych oraz półkarłowych iglaków, za granicami Polski, w krajach o wysokiej kulturze ogrodniczej uchodzi ona za odmianę, bez której nie obejdzie się żadne większe nasadzenie iglaste. Ładnie wygląda na tle kory oraz większych kamieni, komponuje się z niskimi jałowcami płożącymi oraz wrzosem, runianką.

  • Pojemnik P11; C2
  • Model Wys. 10 - 25 cm

Napisz swoją recenzję

Jodła koreańska 'Brevifolia'

Jodła koreańska 'Brevifolia'

Abies koreana  'Brevifolia'   Karłowa odmiana jodły koreańskiej, formująca niewielkie, stożkowate korony, o wysokości nie przekraczającej docelowo 1,5 metra. Jej główną cechą rozpoznawczą są bardzo krótkie i grube igły, ułożone na pędach promieniście. Ich kształt oraz bardzo rzadkie rozmieszczenie rzuca się w oczy, czyniąc tę odmianę bardzo łatwą do rozpoznania. Rośnie wolno, roczne przyrosty mogą dochodzić do 5 – 10 cm, zazwyczaj ...