Jodła koreańska 'Bonsai Blue'

Jodła koreańska 'Bonsai Blue' Abies koreana 'Bonsai Blue'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 10-15cm

Abies koreana 'Bonsai Blue'
Odmiana pochodzenia niemieckiego, wyselekcjonowana ok. 1990 r. przez Bolkhena. Rośnie w postaci nieregularnego, asymetrycznego, szerokiego krzewu, po kilku latach niektóre egzemplarze wytwarzają przewodnik. Rocznie przyrasta po kilka cm, po 10 latach przeważnie dorasta do 50 cm wysokości i 100 cm szerokości. Ze względu na nierównomierny i nieforemny, powyginany pokrój jodła koreańska 'Bonsai Blue' nawet bez formowania lub z minimalnym przycinaniem przypomina bonsai. Igły niebieskozielone, nastroszone, krótkie. Szyszki są wytwarzane już przez młode, niskie rośliny. Są bardzo liczne, fioletowoniebieskie, bardzo atrakcyjnie kontrastują z barwą igieł.
Polecana przede wszystkim do skalniaków i małych ogrodów jako solitery o charakterze bonsai oraz do pojemników. Wymaga gleby żyznej, zasobnej, przepuszczalnej, ale niezbyt suchej, o odczynie lekko kwaśnym i stanowiska słonecznego lub półcienistego.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 10-15cm

Napisz swoją recenzję

Jodła koreańska 'Bonsai Blue'

Jodła koreańska 'Bonsai Blue'

Abies koreana 'Bonsai Blue' Odmiana pochodzenia niemieckiego, wyselekcjonowana ok. 1990 r. przez Bolkhena. Rośnie w postaci nieregularnego, asymetrycznego, szerokiego krzewu, po kilku latach niektóre egzemplarze wytwarzają przewodnik. Rocznie przyrasta po kilka cm, po 10 latach przeważnie dorasta do 50 cm wysokości i 100 cm szerokości. Ze względu na nierównomierny i nieforemny, powyginany pokrój jodła koreańska 'Bonsai Blue' nawet bez ...