Jodła koreańska 'Blue Magic'

Jodła koreańska 'Blue Magic' Abies koreana 'Blue Magic'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Abies koreana 'Blue Magic'
Odmiana uzyskana w niemieckiej szkółce Willboldt-Mueller w 1990 r. w wyniku mutacji spowodowanej napromieniowaniem nasion kobaltem. Początkowo rośnie w formie krzaczastej, w postaci szerokiej, nieregularnej poduszki. Później z reguły wykształca przewodnik i przyjmuje postać szerokiego, nieregularnego stożka. Czasem jednak w ogóle nie wytwarza przewodnika i cały czas pozostaje płaskim,  szerokim, asymetrycznym krzewem. Rośnie powoli, roczny przyrost rzadko przekracza 5-8 cm. Po dziesięciu latach zwykle osiąga ok. 1 m wysokości i zbliżoną lub nieco większą szerokość. Igły w kolorze srebrnozielonym. Szyszki są wytwarzane już na młodych roślinach, są dość duże, fioletowe i jak zwykle u jodeł - stojące. Dodają uroku tej niekształtnej, ale pełnej wdzięku roślinie.
Jodła koreańska 'Blue Magic' doskonale nadaje się na rabaty, interesująco wygląda także jako soliter posadzony na niewielkiej przestrzeni, na której jednak nic jej nie ogranicza ani nie zasłania. Polecana przede wszystkim do niewielkich, przydomowych ogrodów, a także na wrzosowiska i do ogrodów japońskich. Najlepiej rośnie na glebie zasobnej, żyznej, niezbyt suchej, ale i nie podmokłej, dobrze zdrenowanej. Preferuje gleby o odczynie lekko kwaśnym lub kwaśnym. Wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego.

Napisz swoją recenzję

Jodła koreańska 'Blue Magic'

Jodła koreańska 'Blue Magic'

Abies koreana 'Blue Magic' Odmiana uzyskana w niemieckiej szkółce Willboldt-Mueller w 1990 r. w wyniku mutacji spowodowanej napromieniowaniem nasion kobaltem. Początkowo rośnie w formie krzaczastej, w postaci szerokiej, nieregularnej poduszki. Później z reguły wykształca przewodnik i przyjmuje postać szerokiego, nieregularnego stożka. Czasem jednak w ogóle nie wytwarza przewodnika i cały czas pozostaje płaskim,  szerokim, asymetrycznym ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »