Jodła koreańska 'Blue Emperor'

Jodła koreańska 'Blue Emperor' Abies koreana 'Blue Emperor'

28,00 zł

  • Pojemnik C2, P11
  • Model Wys. 10 - 25 cm

Abies koreana 'Blue Emperor'

 

Nowa, nadzwyczaj pięknie wybarwiona odmiana jodły koreańskiej, wyselekcjonowana w 2002 roku w Wielkiej Brytanii. Ze względu na młody wiek tej odmiany ciężko oszacować docelową wysokość tej rośliny. Wiadomo jednak już, że jest to odmiana o dość powolnym tempie wzrostu do 10 cm rocznie. Jest to roślina o tyle ciekawa i wyróżniająca się na tle innych odmian, że początkowo rośnie w postaci krzewu o dość nieregularnym pokroju, dopiero po kilku latach wytwarza przewodnik i zaczyna przybierać formę drzewka, dobrze jest wówczas zapewnić roślinie jakąś podporę. Po dłuższym czasie uzyskujemy, ładne drzewko o szeroko stożkowym, zwartym pokroju.

Największą jednak ozdobą tej odmiany są charakterystyczne dla jodeł grube igły z woskowym nalotem o intensywnym zielononiebieskim zabarwieniu. Interesującym dodatkiem są również pojawiające się już u młodych roślin szyszko o fioletowo niebieskim kolorze. Dzięki swoim intensywnym barwom odmiana ta wykorzystywana jest chętnie do rozjaśniania kompozycji roślinnych złożonych z innych iglaków, ciekawie wygląda również w towarzystwie wrzosów, macierzanki czy po prostu obsypana dookoła jasnymi kamykami. Preferuje gleby w miarę żyzne i wilgotne, jednak dobrze zdrenowane o lekko kwaśnym pH, wymaga stanowiska słonecznego lub lekko zacienionego, osłoniętego od wiatru. Zimy w naszym kraju znosi bardzo dobrze i nie wymaga okrywania. 

  • Pojemnik C2, P11
  • Model Wys. 10 - 25 cm

Napisz swoją recenzję

Jodła koreańska 'Blue Emperor'

Jodła koreańska 'Blue Emperor'

Abies koreana  'Blue Emperor'   Nowa, nadzwyczaj pięknie wybarwiona odmiana jodły koreańskiej, wyselekcjonowana w 2002 roku w Wielkiej Brytanii. Ze względu na młody wiek tej odmiany ciężko oszacować docelową wysokość tej rośliny. Wiadomo jednak już, że jest to odmiana o dość powolnym tempie wzrostu do 10 cm rocznie. Jest to roślina o tyle ciekawa i wyróżniająca się na tle innych odmian, że początkowo rośnie w postaci krzewu o dość ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »