Jodła koreańska 'Aurea'

Jodła koreańska 'Aurea' Abies koreana 'Aurea'

32,00 zł

  • Pojemnik P11, C2
  • Model Wys. 10-25cm

Abies koreana 'Aurea'
Odmiana znana od połowy XX w., pochodzi z Kanady. Wolno rosnąca, po 10 latach zwykle dorasta do 1 m wysokości, ostatecznie może dorosnąć do 10 m. Początkowo rośnie w formie krzewu o nieregularnym kształcie, po kilku latach przyjmuje pokrój drzewa o kształcie szeroko stożkowym. Młode przyrosty mocno zażółcone, starsze igły tylko lekko żółte. Wytwarza liczne szyszki w kolorze fioletowoniebieskim, bardzo ładnie odróżniające się od żółtych igieł.
Najlepiej rośnie na glebach żyznych, przepuszczalnych, lekko kwaśnych lub kwaśnych. Źle znosi zarówno suszę, jak i nadmierną wilgoć. Dobrze znosi polskie zimy, ale przyrosty mogą być uszkadzane przez wiosenne przymrozki. Z tego powodu powinna być sadzona raczej w miejscach półcienistych lub na wystawie północnej, co nieco opóźni początek wegetacji. Stanowisko półcieniste jest polecane także z tego powodu, że jasne przyrosty mogą być także uszkadzane przez ostre, intensywne, letnie słońce. Jodła koreańska 'Aurea' jest polecana do małych ogrodów jako soliter, pięknie prezentuje się w kompozycjach kolorystycznych, może być także sadzona w mniej nasłonecznionej części ogrodu skalnego. Żywa, jasna barwa igieł, zwłaszcza w połączeniu z niebieskim kolorem szyszek, rozjaśni i ożywi każdy, zwłaszcza zimozielony, iglasty zakątek ogrodu.

  • Pojemnik P11, C2
  • Model Wys. 10-25cm

Napisz swoją recenzję

Jodła koreańska 'Aurea'

Jodła koreańska 'Aurea'

Abies koreana 'Aurea' Odmiana znana od połowy XX w., pochodzi z Kanady. Wolno rosnąca, po 10 latach zwykle dorasta do 1 m wysokości, ostatecznie może dorosnąć do 10 m. Początkowo rośnie w formie krzewu o nieregularnym kształcie, po kilku latach przyjmuje pokrój drzewa o kształcie szeroko stożkowym. Młode przyrosty mocno zażółcone, starsze igły tylko lekko żółte. Wytwarza liczne szyszki w kolorze fioletowoniebieskim, bardzo ładnie ...