Jodła kaukaska 'Robusta Pendula'

Jodła kaukaska 'Robusta Pendula' Abies nordmanniana 'Robusta Pendula'

28,00 zł

  • Pojemnik C2, P11
  • Model Wys. 5 - 30 cm

Abies nordmanniana 'Robusta Pendula'
Słabiej rosnąca odmiana jodły kaukaskiej, osiągająca po 10 latach 1,5 m, a jej maksymalna wysokość z reguły nie przekracza 3 m. Charakteryzuje się wyjątkowo ciemną barwą igieł. Młode gałęzie boczne rosną poziomo, starsze lekko zwisają.
Polecana do parków i ogrodów przydomowych, ze względu na wyróżniającą się barwę igieł, 'Robusta Pendula' bardzo dobrze komponuje się z barwnymi odmianami drzew i krzewów. Preferuje gleby żyzne, świeże, głębokie, ale całkiem dobrze rośnie też na podłożu słabszym, lekkim, byle wystarczająco wilgotnym. Wymaga stanowiska słonecznego. W warunkach Polski w pełni mrozoodporna.

  • Pojemnik C2, P11
  • Model Wys. 5 - 30 cm

Napisz swoją recenzję

Jodła kaukaska 'Robusta Pendula'

Jodła kaukaska 'Robusta Pendula'

Abies nordmanniana 'Robusta Pendula' Słabiej rosnąca odmiana jodły kaukaskiej, osiągająca po 10 latach 1,5 m, a jej maksymalna wysokość z reguły nie przekracza 3 m. Charakteryzuje się wyjątkowo ciemną barwą igieł. Młode gałęzie boczne rosną poziomo, starsze lekko zwisają. Polecana do parków i ogrodów przydomowych, ze względu na wyróżniającą się barwę igieł, 'Robusta Pendula' bardzo dobrze komponuje się z barwnymi odmianami drzew i ...