Jodła kalifornijska 'Nana Compacta'

Jodła kalifornijska 'Nana Compacta' Abies concolor 'Nana Compacta'

32,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.10-20cm

Abies concolor  'Nana Compacta'

      Bardzo zwarta i karłowa odmiana jodły kalifornijskiej o powolnym wzroście . Igły podobne do gatunku, błękitne grube i dość sztywne. Rosnie wąsko kolumnowo do ok 2m - 3m  w ciągu około 10 lat. Gałązki gęsto usadzone na pędach oraz niewielki przyrost roczny to cechy charakterystyczne. Nie marznie, szczepiona jest dość tolerancyjna co do stanowiska i warunków atmosferycznych. Lepeiej sadzić ją na stanowisku słonecznym wtedy jest zupełnie gęsta i zwarta. 

       Zastosowanie : większe skalniaki , kompozycje iglaste o kontrastowej barwie i formie . Warto ją wyeksponować jako soliter wolno stojący.  

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.10-20cm

Napisz swoją recenzję

Jodła kalifornijska 'Nana Compacta'

Jodła kalifornijska 'Nana Compacta'

Abies concolor   'Nana Compacta'       Bardzo zwarta i karłowa odmiana jodły kalifornijskiej o powolnym wzroście . Igły podobne do gatunku, błękitne grube i dość sztywne. Rosnie wąsko kolumnowo do ok 2m - 3m  w ciągu około 10 lat. Gałązki gęsto usadzone na pędach oraz niewielki przyrost roczny to cechy charakterystyczne. Nie marznie, szczepiona jest dość tolerancyjna co do stanowiska i warunków atmosferycznych. Lepeiej sadzić ją na ...