Jodła kalifornijska 'Glauca Compact'

Jodła kalifornijska 'Glauca Compact' Abies concolor 'Glauca Compact'

32,00 zł

Wyczerpanie zapasów

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10-30 cm

Abies concolor 'Glauca Compact'

 

Jasnoniebieskie igły tej kompaktowej odmiany rozświetlą każdy ciemniejszy zakątek ogrodu! Odmiana ‘Glauca Compacta’ łączy niewielkie rozmiary, pozwalające na uprawę nawet w mniejszych ogrodach, z pięknym odcieniem igieł, który rzuca się w oczy, a jednocześnie czyni odmianę przydatną w wielu różnych kompozycjach. Rośnie wolno, po 10 latach może dorosnąć do 1 metra wysokości, w młodości wytwarzać może lekko nieregularny pokrój, ale starsze osobniki jeśli nie były korygowane będą szeroko stożkowate z wyraźnie zaznaczonym przewodnikiem.

Jodła kalifornijska jest gatunkiem, który słynie wręcz z niskich wymagań, może rosnąć bezproblemowo niemal w każdych warunkach (oczywiście w granicach rozsądku). To samo tyczy się tej odmiany – glebę przed sadzeniem tej rośliny należy wymienić lub nawieźć jedynie w skrajnych przypadkach, zazwyczaj wystarczy okresowe podsypanie uniwersalnym nawozem. W ogrodach sprawdzi się w kompozycjach z półkarłowymi oraz karłowymi formami iglastymi, rzadziej łączy się ją z krzewami liściastymi. Pięknie wygląda w pobliżu wody oraz otoczona naturalnymi dużymi kamieniami, głazami.

Jej mrozoodporność sięga -40 stopni Celsjusza, więc żadnych ograniczeń co do nasadzeń w Polsce nie ma, bardzo rzadko mogą się w cieplejszych regionach kraju zdarzyć sytuacje, kiedy jodełka wypuści nowe przyrosty, które zostaną obmrożone przez późny przymrozek – zdarza się to jednak w przypadku tego gatunku rzadko.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10-30 cm

Napisz swoją recenzję

Jodła kalifornijska 'Glauca Compact'

Jodła kalifornijska 'Glauca Compact'

Abies concolor  'Glauca Compact'   Jasnoniebieskie igły tej kompaktowej odmiany rozświetlą każdy ciemniejszy zakątek ogrodu! Odmiana ‘Glauca Compacta’ łączy niewielkie rozmiary, pozwalające na uprawę nawet w mniejszych ogrodach, z pięknym odcieniem igieł, który rzuca się w oczy, a jednocześnie czyni odmianę przydatną w wielu różnych kompozycjach. Rośnie wolno, po 10 latach może dorosnąć do 1 metra wysokości, w młodości wytwarzać może ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »