Jodła kalifornijska (Jodła jednobarwna)

Jodła kalifornijska (Jodła jednobarwna) Abies concolor

12,00 zł

  • Pojemnik C3, C2
  • Model Wys. 20-70cm

Abies concolor

Pochodzenie :Występuje w centralnej części Ameryki Północnej na obszarach górskich /w Kalifornii, Utah i Kolorado/. Dorasta do 25 m wysokości, tworząc regularną koronę. Pokrój wyniosły, wąskostożkowy . Jest szalenie światłożądna, na stanowisku ocienionym rośnie słabiej i szybko gubi dolne rozgałęzienia . Igły bardzo długie (do 10cm), miękkie, szablasto wzniesione, z zaokrąglonymi wierzchołkami, z obu stron szarozielone lub niebieskawe. Szyszki stojące, długości do 15cm , walcowate, w odcieniach zieleni i fioletu. Jest tolerancyjna w stosunku do siedliska . Wykazuje się dużą odpornością na mrozy ,zanieczyszczenie powietrza, udaje się na otwartych i wietrznych stanowiskach . Wytwarza silny korzeń palowy nie przesadzać w starszym wieku.

  • Pojemnik C3, C2
  • Model Wys. 20-70cm

Napisz swoją recenzję

Jodła kalifornijska (Jodła jednobarwna)

Jodła kalifornijska (Jodła jednobarwna)

Abies concolor Pochodzenie :Występuje w centralnej części Ameryki Północnej na obszarach górskich /w Kalifornii, Utah i Kolorado/. Dorasta do 25 m wysokości, tworząc regularną koronę. Pokrój wyniosły, wąskostożkowy . Jest szalenie światłożądna, na stanowisku ocienionym rośnie słabiej i szybko gubi dolne rozgałęzienia . Igły bardzo długie (do 10cm), miękkie, szablasto wzniesione, z zaokrąglonymi wierzchołkami, z obu stron szarozielone ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »