Jodła hiszpańska 'Aurea'

Jodła hiszpańska 'Aurea' Abies pinsapo 'Aurea'

32,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.10-20cm

Abies pinsapo 'Aurea'

       Odmiana 'Aurea' jest wolno rosnąca. W naszych warunkach osiąga około 1,5 – 2 m w ciągu 10 lat. Ma typową dla gatunku stożkowatą koronę. Igły są gęsto, promieniście osadzone na gałęzi. Młode igły mają piękną żółtą barwę, zaś z czasem stają się zielone. Nie zazieleniają się osobniki wystawione na silne działanie słońca. Stara odmiana francuska (1868).

       Uprawa i zastosowanie: Roślina lubi miejsca słoneczne lub półcieniste, lekko wilgotną glebę. Jest umiarkowanie mrozoodporna, dlatego warto ją sadzić w Polsce zachodniej. Polecana jako drzewo kontrastowe dla innych roślin, ze względu na barwę przyciągającą wzrok.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.10-20cm

Napisz swoją recenzję

Jodła hiszpańska 'Aurea'

Jodła hiszpańska 'Aurea'

Abies pinsapo 'Aurea'        Odmiana 'Aurea' jest wolno rosnąca. W naszych warunkach osiąga około 1,5 – 2 m w ciągu 10 lat. Ma typową dla gatunku stożkowatą koronę. Igły są gęsto, promieniście osadzone na gałęzi. Młode igły mają piękną żółtą barwę, zaś z czasem stają się zielone. Nie zazieleniają się osobniki wystawione na silne działanie słońca. Stara odmiana francuska (1868).        Uprawa i zastosowanie: Roślina lubi miejsca ...