Jodła górska 'Utah'

Jodła górska 'Utah' Abies lasiocarpa 'Utah'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys.15-25cm

Abies lasiocarpa 'Utah'

        Odmiana 'Utah' jest jedną z rzadko spotykanych odmian w Polsce. Wartą do rozpowszechnienia z kilku powodów. Po pierwsze ma karłowaty wzrost. Przyrasta jedynie 12 – 30 mm rocznie, osiągając około 25 cm wysokości po 10 latach. Po drugie ma gęste koronę w kształcie szerokiego stożka, pokrytą krótkimi igłami, nie dłuższymi niż 5 mm. Igliwie jest jasnozielone, czasem niebieskozielone. Pąki są złotobrązowe.

        Uprawa i zastosowanie: Jej cechy sprawiają że odmiana nadaje się nawet do najmniejszego ogrodu, skalniaków i uprawy w donicach. Po trzecie wytrzymuje mrozy do minus 30 stopni Celsjusza. Roślina preferuje glebę próchniczną, ale poradzi sobie na przeciętnej glebie ogrodowej. Potrzebuje miejsca słonecznego lub półcienistego. Jest nową odmianą amerykańską wyhodowaną w 2000 roku.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys.15-25cm

Napisz swoją recenzję

Jodła górska 'Utah'

Jodła górska 'Utah'

Abies lasiocarpa 'Utah'         Odmiana 'Utah' jest jedną z rzadko spotykanych odmian w Polsce. Wartą do rozpowszechnienia z kilku powodów. Po pierwsze ma karłowaty wzrost. Przyrasta jedynie 12 – 30 mm rocznie, osiągając około 25 cm wysokości po 10 latach. Po drugie ma gęste koronę w kształcie szerokiego stożka, pokrytą krótkimi igłami, nie dłuższymi niż 5 mm. Igliwie jest jasnozielone, czasem niebieskozielone. Pąki są złotobrązowe. ...