Jodła górska 'Mikolas'

Jodła górska 'Mikolas' Abies lasiocarpa 'Mikolas'

32,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 5-10cm

Abies lasiocarpa 'Mikolas'
Piękne, bardzo dekoracyjne, niewielkie drzewko o gęstej koronie i wyjątkowo regularnym pokroju wąskiego stożka. Igły niebieskozielone, młode przyrosty intensywnie niebieskie, jaśniejsze niż u innych odmian jodły górskiej. Charakteryzuje się powolnym wzrostem - 10-letnia roślina z reguły nie przekracza 150 cm wysokości i 75 cm szerokości.
Jodła górska 'Mikolas' najlepiej prezentuje się jako soliter. Polecana do niedużych ogrodów, a także do parków lub do zieleni osiedlowej. Doskonale nadaje się do kompozycji kolorystycznych. Nie ma dużych wymagań glebowych, najlepiej rośnie na podłożu przepuszczalnym, źle reaguje na gleby zbyt suche lub podmokłe. Preferuje stanowisko słoneczne.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 5-10cm

Napisz swoją recenzję

Jodła górska 'Mikolas'

Jodła górska 'Mikolas'

Abies lasiocarpa 'Mikolas' Piękne, bardzo dekoracyjne, niewielkie drzewko o gęstej koronie i wyjątkowo regularnym pokroju wąskiego stożka. Igły niebieskozielone, młode przyrosty intensywnie niebieskie, jaśniejsze niż u innych odmian jodły górskiej. Charakteryzuje się powolnym wzrostem - 10-letnia roślina z reguły nie przekracza 150 cm wysokości i 75 cm szerokości. Jodła górska 'Mikolas' najlepiej prezentuje się jako soliter. Polecana do ...