Jodła górska 'Green Globe'

Jodła górska 'Green Globe' Abies lasiocarpa 'Green Globe'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Abies lasiocarpa 'Green Globe'

        Nazwa 'Green Glob' oznacza w języku angielskim „zieloną kulę” i rzeczywiście jest to trafna nazwa dla tej przepięknej jodły. Jest to typowa karłowata odmiana o rocznym przyroście pędów rzędu 25 – 50 mm. Z reguły w wieku 10 lat osiąga ok. 1,5 m wysokości. Ma sferyczny pokrój, z horyzontalnie rozmieszczonymi gałęziami, gęsto pokrytymi ciemnozielonymi lub niebieskozielonymi igłami.

          Uprawa i zastosowanie: Preferuje gleby żyzne, mogą być piaszczyste lub piaszczysto-gliniaste (brunatne), kwaśne (pH 5 – 7), lekko wilgotne. Wytrzymuje mrozy do minus 23 stopni Celsjusza. Lubi miejsca słoneczne, ale lepiej zasadzić ją w półcieniu ponieważ silne nagrzewanie wiosną jest szkodliwe dla tej odmiany.

Napisz swoją recenzję

Jodła górska 'Green Globe'

Jodła górska 'Green Globe'

Abies lasiocarpa 'Green Globe'         Nazwa 'Green Glob' oznacza w języku angielskim „zieloną kulę” i rzeczywiście jest to trafna nazwa dla tej przepięknej jodły. Jest to typowa karłowata odmiana o rocznym przyroście pędów rzędu 25 – 50 mm. Z reguły w wieku 10 lat osiąga ok. 1,5 m wysokości. Ma sferyczny pokrój, z horyzontalnie rozmieszczonymi gałęziami, gęsto pokrytymi ciemnozielonymi lub niebieskozielonymi igłami. ...