Jodła górska 'Glauca'

Jodła górska 'Glauca' Abies lasiocarpa 'Glauca'

28,00 zł

  • Pojemnik C2, C3, P11
  • Model Wys. 5 - 40 cm

Abies lasiocarpa 'Glauca'

Odmiana 'Glauca' jest drzewem dość wolno rosnącym. W ciągu 10 lat osiąga około 1,5 m wysokości. W Polsce dorasta do około 15 -20 m wysokości. Cechą typową dla tej odmiany jest srebrno-niebieskie zabarwienie igieł.

Uprawa i zastosowanie: Odmiana preferuje glebę lekko wilgotną, nie znosi stojącej wody. Lubi glebę o odczynie obojętnym lub zasadowym. Dobrze rośnie w miejscu słonecznym. Ma umiarkowaną mrozoodporność. Polecana jest do pojedynczych nasadzeń jako drzewo ozdobne, ze względu na piękną regularną kolumnową koronę z srebrnym igliwiem. Nadaje się na wspaniałe choinki bożonarodzeniowe.

  • Pojemnik C2, C3, P11
  • Model Wys. 5 - 40 cm

Napisz swoją recenzję

Jodła górska 'Glauca'

Jodła górska 'Glauca'

Abies lasiocarpa 'Glauca' Odmiana 'Glauca' jest drzewem dość wolno rosnącym. W ciągu 10 lat osiąga około 1,5 m wysokości. W Polsce dorasta do około 15 -20 m wysokości. Cechą typową dla tej odmiany jest srebrno-niebieskie zabarwienie igieł. Uprawa i zastosowanie: Odmiana preferuje glebę lekko wilgotną, nie znosi stojącej wody. Lubi glebę o odczynie obojętnym lub zasadowym. Dobrze rośnie w miejscu słonecznym. Ma umiarkowaną ...