Jodła górska 'Compacta'

Jodła górska 'Compacta' Abies lasiocarpa 'Compacta'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys.15-30cm

Abies lasiocarpa 'Compacta'

       Karłowata odmiana z regularną, gęstą, stożkową  koroną. Dorasta do ok. 1m w ciągu 10 lat. Ma bardzo grube gałęzie. Pąki są zawsze po trzy, barwy żółtobrązowej. Igły mają bardzo ładny, srebrzystoszary odcień. Są 15 – 25 mm długie i 1 – 1,5 mm szerokie. Od spodu z dwoma wyraźnymi białymi paskami. Odmiana znana od 1927 r.

          Uprawa i zastosowanie: Preferuje lekkie, piaszczyste gleby ogrodowe, kwaśne. Lubi miejsca słoneczne i półcieniste. Wytrzymuje mrozy do minus 23 stopni Celsjusza. Jest idealną rośliną do ogródków skalnych, ogrodów wrzosowych, i innych małych ogrodów.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys.15-30cm

Napisz swoją recenzję

Jodła górska 'Compacta'

Jodła górska 'Compacta'

Abies lasiocarpa 'Compacta'        Karłowata odmiana z regularną, gęstą, stożkową  koroną. Dorasta do ok. 1m w ciągu 10 lat. Ma bardzo grube gałęzie. Pąki są zawsze po trzy, barwy żółtobrązowej. Igły mają bardzo ładny, srebrzystoszary odcień. Są 15 – 25 mm długie i 1 – 1,5 mm szerokie. Od spodu z dwoma wyraźnymi białymi paskami. Odmiana znana od 1927 r.           Uprawa i zastosowanie: Preferuje lekkie, piaszczyste gleby ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »