Berberys ottawski 'Auricoma'

Berberys ottawski 'Auricoma' Berberis x ottawensis 'Auricoma'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Berberis x ottawensis 'Auricoma'

Niezwykle ciekawie wyglądająca odmiana berberysu mająca postać krzewu o dość sporych rozmiarach, dorastającego do 3 m wysokości. Cechuje się krzaczastym i wyprostowanym pokrojem, chociaż starsze pędy mają tendencję do wyginania się. Roślina jest ozdobna przez cały sezon, łatwo rzuca się w oczy w ogrodzie pełnym zielonych barw. Młode pędy tej odmiany mają kolor purpurowo czerwony i wraz z wyrastającymi z nich kremowymi, ostrymi kolcami o długości nawet do 4 cm, tworzą niezwykły akcent barwny. Liście jak na berberys mają duże rozmiary, są owalne do 5 cm długości, purpurowo czerwone, na jesieni delikatnie jaśnieją, przybierając kolor bardziej czerwony lub pomarańczowy.

 

Żółtoczerwone, niepozorne kwiaty pojawiają się w maju, ale są mało widoczne i nie tak atrakcyjne jak liście. Również owoce wzbudzają zachwyt. Są nimi czerwone, owalne jagody zebrane w kiście, pod których ciężarem gałęzie wyginają się łukowato. Owoce pozostają na krzewie aż do późnej jesieni, dzięki czemu zdobią ogród przez bardzo długi czas. Odmiana ta jest stworzona do sadzenia w postaci żywopłotów lub szpalerów, lepiej prezentuje się rosnąc w grupach oraz na rabatach z roślinami o odmiennym ubarwieniu. Preferuje przeciętne gleby ogrodowe oraz stanowiska słoneczne i ciepłe. 

Napisz swoją recenzję

Berberys ottawski 'Auricoma'

Berberys ottawski 'Auricoma'

Berberis x ottawensis  'Auricoma' Niezwykle ciekawie wyglądająca odmiana berberysu mająca postać krzewu o dość sporych rozmiarach, dorastającego do 3 m wysokości. Cechuje się krzaczastym i wyprostowanym pokrojem, chociaż starsze pędy mają tendencję do wyginania się. Roślina jest ozdobna przez cały sezon, łatwo rzuca się w oczy w ogrodzie pełnym zielonych barw. Młode pędy tej odmiany mają kolor purpurowo czerwony i wraz z wyrastającymi z ...