Jałowiec chiński 'Spartan'

Jałowiec chiński 'Spartan' Juniperus chinensis 'Spartan'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 40-60cm

Juniperus chinensis 'Spartan'

      Kolumnowa, stożkowa odmiana tego gatunku. Rośnie silnie, tworzy duże zagęszczenie. Pędy uniesione w górę, ściśle do siebie przylegają, stosunkowo szerokie kolumny z gałązkami rosnącymi pionowo w górę i ściśle do siebie przylegającymi. W tej odmianie dominują łuski, efektownie żywo zielono zabarwione. Wzrost stosunkowo szybki, w granicach 25cm rocznie .
W ciagu 10 lat osiąga 3m wzrostu, zupełnie mrozoodporna oraz wytrzymała na suszę i zanieczyszczone powietrze. Bardzo przydatna odmiana na efektowne szpalery ,żywopłoty, nadaje się też do nasadzeń pojedynczych .

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 40-60cm

Napisz swoją recenzję

Jałowiec chiński 'Spartan'

Jałowiec chiński 'Spartan'

Juniperus chinensis 'Spartan'       Kolumnowa, stożkowa odmiana tego gatunku. Rośnie silnie, tworzy duże zagęszczenie. Pędy uniesione w górę, ściśle do siebie przylegają, stosunkowo szerokie kolumny z gałązkami rosnącymi pionowo w górę i ściśle do siebie przylegającymi. W tej odmianie dominują łuski, efektownie żywo zielono zabarwione. Wzrost stosunkowo szybki, w granicach 25cm rocznie . W ciagu 10 lat osiąga 3m wzrostu, zupełnie ...