Jałowiec chiński 'Expansa Aureospicata'

Jałowiec chiński 'Expansa Aureospicata' Juniperus chinensis 'Expansa Aureospicata'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Juniperus chinensis 'Expansa Aureospicata'

   Odmiana jałowca chińskiego który pochodzi z Chin, Japonii i Mongolii. W naturalnym klimacie występuje w postaci stożkowego, wysokiego drzewa, aczkolwiek pojawia się również w postaci nie dużego krzewu. W klimacie umiarkowanym osiąga około 1m wysokości i 1,5m szerokości. Wzrost średnio szybki. Liście ciemnozielone. Odmiana Expansa Aureospicta cechuje się okrywową formą , który ma do zaoferowania piękne różnorodne żółte przebarwienia na igłach.

   Najlepiej rośnie w miejscu nasłonecznionym. Odmiana bardzo łatwa w uprawie, świetnie sobie radzi na glebach wilgotnych i średnio wilgotnych . Toleruje zróżnicowaną glebę a nawet tereny gliniaste. Cechuje się dużą tolerancja na zanieczyszczenia miejskie. Roślina okrywowa świetnie nadaje się na rabaty bądź skalniaki do dużych jak i małych ogrodów.

Napisz swoją recenzję

Jałowiec chiński 'Expansa Aureospicata'

Jałowiec chiński 'Expansa Aureospicata'

Juniperus chinensis 'Expansa Aureospicata'    Odmiana jałowca chińskiego który pochodzi z Chin, Japonii i Mongolii. W naturalnym klimacie występuje w postaci stożkowego, wysokiego drzewa, aczkolwiek pojawia się również w postaci nie dużego krzewu. W klimacie umiarkowanym osiąga około 1m wysokości i 1,5m szerokości. Wzrost średnio szybki. Liście ciemnozielone. Odmiana Expansa Aureospicta cechuje się okrywową formą , który ma do ...