Metasekwoja chińska 'Rogów'

Metasekwoja chińska 'Rogów' Metasequoia glyptostroboides 'Rogów'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Metasequoia glyptostroboides 'Rogów'
Wąska odmiana kolumnowa o zwartym pokroju i pędach bocznych skierowanych pionowo w górę. Charakteryzuje się średnio silnym wzrostem. Igły gęsto wyrastające z krótkopędów, ciemnozielone, jesienią, przed opadaniem, przebarwiające się na żółtobrązowo.
Metasekwoja chińska 'Rogów' doskonale nadaje się na stanowiska o ograniczonej przestrzeni, wąskie, ale bardzo ładnie prezentuje się także na większych powierzchniach, jako wąski, strzelisty obiekt. Polecana także do parków miejskich jako soliter, sprawdzi się również w zieleni osiedlowej. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, średnio wilgotnych, na stanowisku słonecznym.

Napisz swoją recenzję

Metasekwoja chińska 'Rogów'

Metasekwoja chińska 'Rogów'

Metasequoia glyptostroboides 'Rogów' Wąska odmiana kolumnowa o zwartym pokroju i pędach bocznych skierowanych pionowo w górę. Charakteryzuje się średnio silnym wzrostem. Igły gęsto wyrastające z krótkopędów, ciemnozielone, jesienią, przed opadaniem, przebarwiające się na żółtobrązowo. Metasekwoja chińska 'Rogów' doskonale nadaje się na stanowiska o ograniczonej przestrzeni, wąskie, ale bardzo ładnie prezentuje się także na większych ...