Hebe mięsista

Hebe mięsista Hebe carnosula

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Hebe carnosula (Hook) Cockayne & Allan
Gatunek pochodzi z Wyspy Południowej w Nowej Zelandii. Zimozielona krzewinka o zwartym pokroju, dorastająca do 40 cm wysokości. Liście szarozielone z żółtym marginesem, mięsiste, owalne, do 12 mm długości, bardzo gęsto porastające pędy. Latem na wierzchołkach pędów pojawiają się grupy różowych pąków, z których rozwijają się białe kwiaty.
Hebe mięsista lepiej niż inne gatunki hebe znosi niskie temperatury, chociaż w bezśnieżne zimy może przemarzać. Wymaga gleb żyznych i przepuszczalnych, nie przesychających, najlepiej rośnie na stanowisku półcienistym. Bardzo dobrze prezentuje się na skalniakach i rabatach, sprawdza się również w kompozycjach oraz w pojemnikach. Szczególnie efektownie wygląda latem, gdy na wierzchołkach pędów pojawiają się niewielkie, ale bardzo dekoracyjne, wdzięczne, białe kwiaty.

Napisz swoją recenzję

Hebe mięsista

Hebe mięsista

Hebe carnosula (Hook) Cockayne & Allan Gatunek pochodzi z Wyspy Południowej w Nowej Zelandii. Zimozielona krzewinka o zwartym pokroju, dorastająca do 40 cm wysokości. Liście szarozielone z żółtym marginesem, mięsiste, owalne, do 12 mm długości, bardzo gęsto porastające pędy. Latem na wierzchołkach pędów pojawiają się grupy różowych pąków, z których rozwijają się białe kwiaty. Hebe mięsista lepiej niż inne gatunki hebe znosi niskie ...