Aralia japońska

Aralia japońska Aralia elata

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 30-60cm

Aralia elata

       Opis: Niskie drzewo dorastające do 15 m wysokości. Ma grube, rzadkie konary i parasolowatą koroną. Charakteryzuje się ogromnymi, podwójnie pierzastymi liśćmi o długości 40 – 80 cm! Pędy są grube i sztywne. Kora jest szara i spękana. Drzewo jest w całości pokryte kolcami. Kolce są 0,5 cm długie i bardzo sztywne, ostre. Kwiatostany są z krótkie, mają postać płaskich baldachów. Owoce podobne do jagód, ciemne, 5 mm średnicy z 5 pestkami. Roślina pochodzi z Chin, Japonii i Korei.

       Uprawa i zastosowanie: Aralia japońska preferuje gleby kwaśne, źyzne, nie znosi wapiennych. Jest mrozoodporna, ale nie jest wytrzymała na suszę. Dlatego podczas upałów warto ją podlewać. Roślina w pierwszych latach rośnie bardzo szybko – z tego względu polecana jest do większych ogrodów. Główną ozdobą drzewa jest egzotyczny parasolowaty pokrój i „palmowe” liście.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 30-60cm

Napisz swoją recenzję

Aralia japońska

Aralia japońska

Aralia elata        Opis: Niskie drzewo dorastające do 15 m wysokości. Ma grube, rzadkie konary i parasolowatą koroną. Charakteryzuje się ogromnymi, podwójnie pierzastymi liśćmi o długości 40 – 80 cm! Pędy są grube i sztywne. Kora jest szara i spękana. Drzewo jest w całości pokryte kolcami. Kolce są 0,5 cm długie i bardzo sztywne, ostre. Kwiatostany są z krótkie, mają postać płaskich baldachów. Owoce podobne do jagód, ciemne, 5 mm ...