Dąb bezszypułkowy 'Columnaris'

Dąb bezszypułkowy 'Columnaris' Quercus petraea 'Columnaris'

40,00 zł

  • Pojemnik C3
  • Model Wys.20-120cm

Quercus petraea 'Columnaris'
Małe drzewo o kolumnowym pokroju, idealne do małych ogrodów oraz do nasadzeń wzdłuż alej i chodników. Osiąga ok. 12 m wysokości. Jego pędy oraz liście są skierowane w górę, co nadaje drzewu strzelisty pokrój. Liście na ogonkach, wydłużone, nieregularnie klapowane, ciemnozielone, od spodu jaśniejsze. Ze względu na pionowe ułożenie liści, ta różnica barw jest dobrze wyeksponowana. Młode pędy często są zabarwione na czerwonawo, co jeszcze podnosi efektowność drzewa.
Dąb szypułkowy 'Columnaris' najlepiej rośnie w pełnym słońcu, ale toleruje także cień. W pełni mrozoodoporny, strefa mrozoodporności 3a, preferuje gleby żyzne i bogate, o odczynie lekko kwaśnym, obojętnym lub zasadowym. Dość odporny na mączniaka.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys.20-120cm

Napisz swoją recenzję

Dąb bezszypułkowy 'Columnaris'

Dąb bezszypułkowy 'Columnaris'

Quercus petraea 'Columnaris' Małe drzewo o kolumnowym pokroju, idealne do małych ogrodów oraz do nasadzeń wzdłuż alej i chodników. Osiąga ok. 12 m wysokości. Jego pędy oraz liście są skierowane w górę, co nadaje drzewu strzelisty pokrój. Liście na ogonkach, wydłużone, nieregularnie klapowane, ciemnozielone, od spodu jaśniejsze. Ze względu na pionowe ułożenie liści, ta różnica barw jest dobrze wyeksponowana. Młode pędy często są zabarwione ...