Kryptomeria japońska 'Dinger'

Kryptomeria japońska 'Dinger' Cryptomeria japonica 'Dinger'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Miniaturowa odmiana kulista, powstała z „czarciej miotły” znalezionej na kryptomerii  ‘Araucarioides’, wprowadzona do uprawy w 2004 roku. Rośnie bardzo powoli, do 5 cm na rok we wszystkich kierunkach, utrzymując formę kulistą. Po 10 latach osiąga przeważnie 20 cm, w wyjątkowo sprzyjających warunkach może utworzyć kulę o średnicy 50 cm. Niezbyt gęsta struktura krzewu utworzona jest przez cienkie, stosunkowo długie i słabo rozgałęzione, rozchodzące się promieniście pędy, z których wyrastają  krótkie igły.
Wymaga stanowiska słonecznego, osłoniętego oraz gleby żyznej, wilgotnej i przepuszczalnej. W mroźniejsze, bezśnieżne zimy może przemarzać.
Ciekawie wygląda w ogródkach skalnych, na niewielkich rabatach, a także w kompozycjach roślin w pojemnikach.

Napisz swoją recenzję

Kryptomeria japońska 'Dinger'

Kryptomeria japońska 'Dinger'

Miniaturowa odmiana kulista, powstała z „czarciej miotły” znalezionej na kryptomerii  ‘Araucarioides’, wprowadzona do uprawy w 2004 roku. Rośnie bardzo powoli, do 5 cm na rok we wszystkich kierunkach, utrzymując formę kulistą. Po 10 latach osiąga przeważnie 20 cm, w wyjątkowo sprzyjających warunkach może utworzyć kulę o średnicy 50 cm. Niezbyt gęsta struktura krzewu utworzona jest przez cienkie, stosunkowo długie i słabo rozgałęzione, ...