Żywotnik zachodni 'Mirjam' PBR

Żywotnik zachodni 'Mirjam' PBR Thuja occidentalis 'Mirjam' PBR

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Thuja occidentalis 'Mirjam' PBR

 

Odmiana karłowa żywotnika, która dzięki swojemu cytrynowemu kolorowi i kulistej formie, często sadzona jest w przydomowych ogródkach. Pędy ma krótkie, gęsto ułożone. Dorasta w ciągu 10 lat do 0,3-0,4 metra wysokości. Często sadzona razem z bardzo podobną do siebie odmianą żywotnika 'Danica' tyle że ta odmiana ma zielone pędy ale pokrój identyczny. Jesienią gałązki przybierają lekko pomarańczowy kolor.

 

Wymagania: Jest odporna na mróz. Lubi gleby wilgotne, żyzne, miejsca półcieniste i słoneczne. Odczyn gleby lekko kwaśny.

 

Zastosowanie: Nadaje się do małych kompozycji, ogrodów przydomowych, skalniaków, ogrodów wrzosowych. Nadaje się do sadzeń w donicach.


Napisz swoją recenzję

Żywotnik zachodni 'Mirjam' PBR

Żywotnik zachodni 'Mirjam' PBR

Thuja occidentalis 'Mirjam' PBR   Odmiana karłowa żywotnika, która dzięki swojemu cytrynowemu kolorowi i kulistej formie, często sadzona jest w przydomowych ogródkach. Pędy ma krótkie, gęsto ułożone. Dorasta w ciągu 10 lat do 0,3-0,4 metra wysokości. Często sadzona razem z bardzo podobną do siebie odmianą żywotnika 'Danica' tyle że ta odmiana ma zielone pędy ale pokrój identyczny. Jesienią gałązki przybierają lekko pomarańczowy ...