Dereń biały  'Variegata'

Dereń biały 'Variegata' Cornus alba 'Variegata'

8,00 zł

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 30-55 cm

Cornus alba 'Variegata'

Krzew lub drzewo o dość symetrycznej, regularnej, gęstej, zaokrąglonej koronie i wzniesionych pędach, wolno rosnące. Rośnie znacznie słabiej niż zwykły gatunek i po dziesięciu latach osiąga około 2,5 m wysokości. Korowina brązowa, łuszcząca się dekoracyjnie. Liście jajowate, długości do 10 cm, są nieregularnie biało obrzeżone, jesienią przebarwiają się na czerwonawy kolor. Późnym latem krzew zdobią owalne jaskrawoczerwone i błyszczące jadalne owoce, długości 1,5 cm, które zawiązuje dość obficie, w smaku są kwaskowate.

Uprawa i zastosowanie:

Preferuje stanowiska nasłonecznione lub półcieniste i gleby przepuszczalne, żyzne, wapienne. Dodatkowo posiada ozdobną korowinę pnia, widoczną najlepiej u roślin prowadzonych w formie drzewkowatej. Roślina o wszechstronnym zastosowaniu. Nadaje się na żywopłoty i dobrze znosi strzyżenie, więc może znaleźć zastosowanie nawet w bardzo małych ogrodach. Łatwo się przyjmuje po przesadzeniu, szczególnie młode okazy. Bardzo efektownie wygląda sadzona pojedynczo na tle nisko ugałęzionych drzew iglastych o ciemnym igliwiu, nie tylko ze względu na atrakcyjne pstre liście, ale również liczne żółte kwiaty, którymi roślina jest obsypana wczesną wiosną, gdy większość drzew i krzewów nie rozwinęło jeszcze liści. Dodatkowo zawiązuje jadalne owoce z których można przyrządzać różne przetwory i soki. Roślina zdecydowanie warta zainteresowania, dekoracyjna o każdej porze roku.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 30-55 cm

Napisz swoją recenzję

Dereń biały  'Variegata'

Dereń biały 'Variegata'

Cornus alba  'Variegata' Krzew lub drzewo o dość symetrycznej, regularnej, gęstej, zaokrąglonej koronie i wzniesionych pędach, wolno rosnące. Rośnie znacznie słabiej niż zwykły gatunek i po dziesięciu latach osiąga około 2,5 m wysokości. Korowina brązowa, łuszcząca się dekoracyjnie. Liście jajowate, długości do 10 cm, są nieregularnie biało obrzeżone, jesienią przebarwiają się na czerwonawy kolor. Późnym latem krzew zdobią owalne ...