Cyprysik groszkowy 'Parslori'

Cyprysik groszkowy 'Parslori' Chamaecyparis pisifera 'Parslori'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Chamaecyparis pisifera 'Parslori'

 

Jest to jedna z odmian cyprysika o bardzo wolnym wzroście, zaliczana jest do odmian karłowych. Szacuje się wzrost tej ciekawej odmiany na 0,3-0,5 metra w ciągu 10 lat. Korona nie jest równomiernie rozwinięta. Jest półkulista. Łuskowate igły mają kolor ciemnozielony.

Stanowisko: Roślina nadaje się na stanowiska słoneczne i półcieniste, umiarkowanie wilgotne, przeciętne gleby ogrodowe, próchnicze. Co do pH gleby roślina jest bardzo tolerancyjna.

Zastosowanie: Świetnie nadaje się na skalniaki. Jest to atrakcyjna roślina karłowa nadająca się również do pojemników, doniczek na werandach czy tarasach. Ciekawie komponuje się w ogrodach skalnych, wrzosowych, orientalnych.

Napisz swoją recenzję

Cyprysik groszkowy 'Parslori'

Cyprysik groszkowy 'Parslori'

Chamaecyparis pisifera 'Parslori'   Jest to jedna z odmian cyprysika o bardzo wolnym wzroście, zaliczana jest do odmian karłowych. Szacuje się wzrost tej ciekawej odmiany na 0,3-0,5 metra w ciągu 10 lat. Korona nie jest równomiernie rozwinięta. Jest półkulista. Łuskowate igły mają kolor ciemnozielony. Stanowisko: Roślina nadaje się na stanowiska słoneczne i półcieniste, umiarkowanie wilgotne, przeciętne gleby ogrodowe, ...