Brzoza gruczołowata odm. hallii

Brzoza gruczołowata odm. hallii Betula glandulosa var. hallii

25,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-40 cm

Betula glandulosa var. hallii Hitch.
syn. Betula hallii How.
syn. Betula pumila Linn.
syn. Betula borealis Spach
syn. Betula pubescens var. borealis Spach
syn. Betula nana var. glandulifera Regel
Kolejna brzoza znana pod różnymi nazwami, a nawet przyporządkowana różnym gatunkom. Wynika to z dużej zmienności brzóz, zmian ich morfologii w wyniku przystosowania do warunków, a także łatwości w krzyżowaniu się pomiędzy gatunkami.
Brzoza gruczołowata odm. hallii rośnie jako nieregularny, rozrastający się na boki krzew, dorastający do 2-3 m wysokości. Jej kora jest gładka, ciemna, czerwonobrązowa. Młode pędy są omszone, starsze - gładkie, pokryte gruczołami żywicznymi. Liście ząbkowane, eliptyczne lub okrągłe, z końcówką wydłużoną lub szeroko zaokrągloną. Górna powierzchnia liści jest ciemnozielona, dolna jest jaśniejsza.
Pochodzi z Ameryki Północnej, rośnie na stanowiskach podmokłych i bagnach, na brzegach jezior, czasem także na piaskach z wysokim poziomem wód. Preferuje gleby bogate w wapń.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-40 cm

Napisz swoją recenzję

Brzoza gruczołowata odm. hallii

Brzoza gruczołowata odm. hallii

Betula glandulosa var. hallii Hitch. syn. Betula hallii How . syn. Betula pumila Linn . syn. Betula borealis Spach syn. Betula pubescens var. borealis Spach syn. Betula nana var. glandulifera Regel Kolejna brzoza znana pod różnymi nazwami, a nawet przyporządkowana różnym gatunkom. Wynika to z dużej zmienności brzóz, zmian ich morfologii w wyniku przystosowania do warunków, a także łatwości w krzyżowaniu się pomiędzy ...