Dereń rozłogowy 'Hedgerow's Gold'

Dereń rozłogowy 'Hedgerow's Gold' Cornus sericea 'Hedgerow's Gold'

25,00 zł

  • Pojemnik C1,5,
  • Model Wys. 10-20cm

Cornus sericea 'Hedgerow's Gold'
Odmiana derenia rozłogowego wyróżniająca się żółto obrzeżonymi liśćmi, które jesienią przebarwiają się na odcienie różu lub czerwieni. Pędy w kolorze ciemnoczerwonym. Rosnący swobodnie krzew osiąga 2,5 m wysokości i podobną szerokość.

Dobrze znosi cięcie, nadaje się na barwne żywopłoty. Wymagania ma niewielkie, typowe dla gatunku. Najlepiej rośnie w terenach wilgotnych, a nawet mokrych. Znosi półcień, ale w słońcu liście ładniej się wybarwiają.
Czerwone, odróżniające się zimą od tła pędy oraz liście żółto-zielone wiosną i latem, a w odcieniach czerwieni jesienią sprawiają, że dereń rozłogowy 'Hedgerow`s Gold' może być barwnym akcentem ogrodu przez cały rok.

  • Pojemnik C1,5,
  • Model Wys. 10-20cm

Napisz swoją recenzję

Dereń rozłogowy 'Hedgerow's Gold'

Dereń rozłogowy 'Hedgerow's Gold'

Cornus sericea 'Hedgerow's Gold' Odmiana derenia rozłogowego wyróżniająca się żółto obrzeżonymi liśćmi, które jesienią przebarwiają się na odcienie różu lub czerwieni. Pędy w kolorze ciemnoczerwonym. Rosnący swobodnie krzew osiąga 2,5 m wysokości i podobną szerokość. Dobrze znosi cięcie, nadaje się na barwne żywopłoty. Wymagania ma niewielkie, typowe dla gatunku. Najlepiej rośnie w terenach wilgotnych, a nawet mokrych. Znosi półcień, ...