Cis pospolity 'Pirat'

Cis pospolity 'Pirat' Taxus baccata 'Pirat'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Taxus baccata 'Pirat'

    Odmiana cisa pospolitego o pionowym, niezwykle zwartym, kolumnowym pokroju. Jest to niewątpliwie jedna z odmian o najwęższym pokroju, charakteryzująca się krótkimi igłami koloru bardzo ciemnej zieleni. Cis ten rośnie średnio szybko, roczny przyrost może dochodzić do 30 cm, często nieco mniej. Znosi bardzo dobrze nawet słabsze gleby, najlepiej rośnie na stanowiskach lekko zacienionych lub słonecznych – w byt dużym cieniu może wyglądać nieco rachitycznie. Odmiana ta idealnie nadaje się do ogrodów o dużej ilości pionowych form, co jest charakterystyczne dla zakładanych na stromych zboczach ogrodów włoskich. Doskonały do obsadzania budowli, miejsc reprezentacyjnych, sadzony w równych odstępach nada przestrzeni uporządkowanego charakteru.

 

Cis ten w zasadnie nie wymaga przycinania, rzadko zdarza się, że formuje pokrój nieco nieregularny i trzeba delikatnie go skorygować. Nadaje się do sadzenia na terenie całego kraju, chociaż młode sadzonki w chłodniejszych regionach należy okrywać lub sadzić w miejscach osłoniętych od wysuszających i powodujących suszę fizjologiczną zimowych wiatrów. W miejscach osłoniętych cis ten zniesie bez szwanku nawet bardzo niskie i długo utrzymujące się spadki temperatur. Ze względu na niskie wymagania, ciekawy pokrój oraz brak konieczności wykonywania skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych polecamy tę odmianę do zieleni miejskiej.

Napisz swoją recenzję

Cis pospolity 'Pirat'

Cis pospolity 'Pirat'

Taxus baccata 'Pirat'     Odmiana cisa pospolitego o pionowym, niezwykle zwartym, kolumnowym pokroju. Jest to niewątpliwie jedna z odmian o najwęższym pokroju, charakteryzująca się krótkimi igłami koloru bardzo ciemnej zieleni. Cis ten rośnie średnio szybko, roczny przyrost może dochodzić do 30 cm, często nieco mniej. Znosi bardzo dobrze nawet słabsze gleby, najlepiej rośnie na stanowiskach lekko zacienionych lub słonecznych – w byt ...