Abelia wielkokwiatowa 'Dwarf Purple'

Abelia wielkokwiatowa 'Dwarf Purple' Abelia x grandiflora 'Dwarf Purple'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Abelia x grandiflora 'Dwarf Purple'

 Jest to krzew pół-zimozielony . Dorasta do około metra wysokości. Pięknie kwitnie latem na różowy kolor. Kwiaty są lejkowate, podobne do hibiskusa. Liście zimozielone, zielone. Jesienią zmieniają kolor na purpurowy i najczęściej nie opadają na zimę. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu, półcieniu, na glebach suchych, wilgotnych lecz przepuszczalnych piaskowo-gliniastych. Rośnie na różnych glebach niezależnie od pH. Niestety ma słabą mrozoodporność.

Należy sadzić w miejscach osłoniętych. Najlepiej jeżeli by została zlokalizowana w miejscu z pełną ochroną przed zimowymi wiatrami. Dla lepszego wzrostu najlepiej przycinać silnie co 3-4 lata lub w kwietniu. Dobrze znosi warunki miejskie, może być sadzona w dużych pojemnikach, ogrodach przydomowych itp.

Napisz swoją recenzję

Abelia wielkokwiatowa 'Dwarf Purple'

Abelia wielkokwiatowa 'Dwarf Purple'

Abelia x grandiflora 'Dwarf Purple'   Jest to krzew pół-zimozielony . Dorasta do około metra wysokości. Pięknie kwitnie latem na różowy kolor. Kwiaty są lejkowate, podobne do hibiskusa. Liście zimozielone, zielone. Jesienią zmieniają kolor na purpurowy i najczęściej nie opadają na zimę. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu, półcieniu, na glebach suchych, wilgotnych lecz przepuszczalnych piaskowo-gliniastych. Rośnie na różnych glebach ...