Abelia chińska

Abelia chińska Abelia chinensis

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Abelia chinensis

  Jest to krzew kwitnący na kolor biało-różowy. Kwiaty są lejkowate lub w kształcie trąbki, podobne czasem do kielichów hibiskusa, pachnące obficie. Kwitnie latem i jesienią. Liście ma ciemnozielone. Jest rośliną zimozieloną. Dorasta do 1,5 metra wysokości.

Najlepiej rośnie w pełnym słońcu, osłoniętych miejscach gdyż jest wrażliwy na mróz. Lubi gleby wilgotne ale dość przepuszczalne. Alkaliczne piaskowo-gliniaste.

Roślina wymaga silnego cięcia co 3-4 lat. Jest odporna na choroby grzybowe jak i szkodniki. Bardzo dobrze sprawdza się w warunkach miejskich, ogrodach przydomowych itp.

Napisz swoją recenzję

Abelia chińska

Abelia chińska

Abelia chinensis    Jest to krzew kwitnący na kolor biało-różowy. Kwiaty są lejkowate lub w kształcie trąbki, podobne czasem do kielichów hibiskusa, pachnące obficie. Kwitnie latem i jesienią. Liście ma ciemnozielone. Jest rośliną zimozieloną. Dorasta do 1,5 metra wysokości. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu, osłoniętych miejscach gdyż jest wrażliwy na mróz. Lubi gleby wilgotne ale dość przepuszczalne. Alkaliczne piaskowo-gliniaste. ...