Cyprysik groszkowy 'White Beauty'

Cyprysik groszkowy 'White Beauty' Chamaecyparis pisifera 'White Beauty'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 70-100cm

Chamaecyparis pisifera 'White Beauty'

 

Odmiana cyprysika groszkowego wprowadzona do handlu w 1990 roku. Jest to odmiana karłowa, ale o dość dobrym tempie wzrostu do około 8 cm na rok. Egzemplarze 10 letnie osiągają zwykle do 80 cm wysokości. W czasie wzrostu jej pokrój stopniowo, choć nieznacznie się zmienia. Początkowo przez dłuższy czas ma pokrój kulisty, później szeroko stożkowy lub jajowaty. Tworzy gęste, zwarte i bardzo barwne kopczyki. Największą zaletą tej odmiany jest ubarwienie igieł. Są one ciemnozielone z kremowymi przebarwieniami na wierzchołkach, co w rezultacie daje niesamowitą zielono kremową mozaikę.

Co istotne takie zabarwienie igieł utrzymuje się bez większych zmian przez okrągły rok. Odmiana ta jest bardzo podatna na cięcia, można z niej tworzyć przeróżne kształty jak i niskie żywopłoty. Nadaje się praktycznie do wszystkich ogrodów, nawet orientalnych, także na ogródki skalne oraz na obrzeża rabat. Można ją również wykorzystać jako roślinę okrywową.

Cyprysik groszkowy ‘White Beauty’ nie sprawia praktycznie żadnych kłopotów w uprawie, jest mało wymagający a w dodatku całkowicie mrozoodporny. Do prawidłowego wzrostu wystarczy jej przeciętna gleba ogrodowa o umiarkowanej wilgotności. Względem pH  roślina jest bardzo tolerancyjna. Odpowiednie stanowisko znajdziemy dla niej w pełnym słońcu, ale w półcieniu też doskonale sobie poradzimy. 

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 70-100cm

Napisz swoją recenzję

Cyprysik groszkowy 'White Beauty'

Cyprysik groszkowy 'White Beauty'

Chamaecyparis pisifera  'White Beauty'   Odmiana cyprysika groszkowego wprowadzona do handlu w 1990 roku. Jest to odmiana karłowa, ale o dość dobrym tempie wzrostu do około 8 cm na rok. Egzemplarze 10 letnie osiągają zwykle do 80 cm wysokości. W czasie wzrostu jej pokrój stopniowo, choć nieznacznie się zmienia. Początkowo przez dłuższy czas ma pokrój kulisty, później szeroko stożkowy lub jajowaty. Tworzy gęste, zwarte i bardzo barwne ...