Dąb bezszypułkowy 'Columna'

Dąb bezszypułkowy 'Columna' Quercus petraea 'Columna'

25,00 zł

Wyczerpanie zapasów

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 20-50cm

Quercus petraea 'Columna'

     Pokrój podobny do odmiany dębu szypułkowego 'Fastigiata' i osiąga podobną wysokość około 20 m, choć rośnie wolniej, początkowo dość wąski stosunkowo gęsty i zwarty, potem szerokokolumnowy nieco rozluźniony, gałęzie skierowane do góry. Liście dość wąskie, wydłużone, o klinowatej nasadzie, na wierzchołku krótko zaostrzone, lub zaokrąglone, całobrzegie lub nieregularnie klapowane w górnej części blaszki, klapy liścia zredukowane, liście barwy zielono-niebieskawej na górnej stronie, zielono-szarej na dolnej, długości do około 12-15 cm i szerokości do 4-5 cm, brzeg liścia często falisty. Jest mieszańcem Q. petraea 'Muscaviensis' i Q. robur 'Fastigiata', czasem określany jako Q. x rosacea 'Columna' lub po prostu Q. 'Columna'. Odmiana wprowadzona do uprawy przed 1940 rokiem przez szkółki Hessego w Niemczech.

 

Uprawa i zastosowanie:

Polecany przede wszystkim jako drzewo uliczne, ale efektownie prezentuje się również w parkach. Najlepiej sadzić w miejscach dobrze nasłonecznionych, lub tylko lekko ocienionych. Nie jest zbyt podatny na mączniaka.

 

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 20-50cm

Napisz swoją recenzję

Dąb bezszypułkowy 'Columna'

Dąb bezszypułkowy 'Columna'

Quercus petraea 'Columna'      Pokrój podobny do odmiany dębu szypułkowego 'Fastigiata' i osiąga podobną wysokość około 20 m, choć rośnie wolniej, początkowo dość wąski stosunkowo gęsty i zwarty, potem szerokokolumnowy nieco rozluźniony, gałęzie skierowane do góry. Liście dość wąskie, wydłużone, o klinowatej nasadzie, na wierzchołku krótko zaostrzone, lub zaokrąglone, całobrzegie lub nieregularnie klapowane w górnej części blaszki, klapy ...