Cyprysik groszkowy 'Nana'

Cyprysik groszkowy 'Nana' Chamaecyparis pisifera 'Nana'

14,00 zł

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 10-25cm

Chamaecyparis pisifera 'Nana'

    Jest to nadzwyczaj mała, miniaturowa odmiana cyprysika groszkowego pochodząca z Japonii. Cechuje się niezwykle powolnym wzrostem, do kilku centymetrów rocznie! Po około 10 latach osiąga zaledwie do 0,3 m wysokości i około 0,5 m szerokości. Ma pokrój spłaszczonej kuli i przypomina nieco najeżoną poduszkę. Nowe przyrosty są bardzo gęste, ale jednocześnie bardzo krótkie. Pędy są zielone, charakterystycznie skręcone i w niektórych miejscach żółto przebarwione. Liście, podobnie jak u gatunku, są łuskowate i zielone.

 

Jeśli chodzi o uprawę, roślina ta nie jest szczególnie wymagająca. Może rosnąć na przeciętnie żyznych glebach, o obojętnym ph, jednakże najlepszy wzrost występuje na glebach żyznych, piaszczysto-gliniastych, umiarkowanie wilgotnych  i o kwaśnym ph. Odmianę tę można dopasować praktycznie do każdego ogródka, tarasu czy balkonu! W razie potrzeby można ją formować wedle gustu. Doskonale też sprawdza się w ogródkach skalnych bądź orientalnych. Dodatkową zaletą jest odporność tej odmiany na duże mrozy i wiosenne przymrozki.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 10-25cm

Napisz swoją recenzję

Cyprysik groszkowy 'Nana'

Cyprysik groszkowy 'Nana'

Chamaecyparis pisifera 'Nana'     Jest to nadzwyczaj mała, miniaturowa odmiana cyprysika groszkowego pochodząca z Japonii. Cechuje się niezwykle powolnym wzrostem, do kilku centymetrów rocznie! Po około 10 latach osiąga zaledwie do 0,3 m wysokości i około 0,5 m szerokości. Ma pokrój spłaszczonej kuli i przypomina nieco najeżoną poduszkę. Nowe przyrosty są bardzo gęste, ale jednocześnie bardzo krótkie. Pędy są zielone, charakterystycznie ...