Cis pospolity 'Dovastoniana'

Cis pospolity 'Dovastoniana' Taxus baccata 'Dovastoniana'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Taxus baccata  'Dovastoniana'

   Krzew lub duże drzewo. Dorasta do 8m wysokości. Rośnie bardzo wolno jego roczny przyrost to około 20cm a po 10 latach osiąga jedynie 1,5m wysokości. Bardzo orginalna odmiana o pokroju dość regularnym a bocznych pędach lekko zwisających. Igły ciemnozielone długie jak na cis. Owoce czerwone silnie trujące nie tylko dla ludzi ale i dla zwierząt. Kora brązowa silnie łuszcząca się.

   Odmiana mało wymagająca aczkolwiek nie powinna być przycinana. Jest w pełni mrozoodporny. Najlepiej rośnie w półcieniu ale i dobrze sobie radzi w pełnym słońcu. Odmiana która nie powinna być przesuszana ceni sobie gleby wilgotne i gliniaste.

Napisz swoją recenzję

Cis pospolity 'Dovastoniana'

Cis pospolity 'Dovastoniana'

Taxus baccata   'Dovastoniana'    Krzew lub duże drzewo. Dorasta do 8m wysokości. Rośnie bardzo wolno jego roczny przyrost to około 20cm a po 10 latach osiąga jedynie 1,5m wysokości. Bardzo orginalna odmiana o pokroju dość regularnym a bocznych pędach lekko zwisających. Igły ciemnozielone długie jak na cis. Owoce czerwone silnie trujące nie tylko dla ludzi ale i dla zwierząt. Kora brązowa silnie łuszcząca się.    Odmiana mało ...