Cis japoński

Cis japoński Taxus cuspidata

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.30-50cm

Taxus cuspidata

    Jest to średniej wielkości drzewo lub częściej krzew, występujący naturalnie na terenie Rosji, Chin, Korei i Japonii. W zależności od klimatu przybiera różny pokrój. Najczęściej jest rozłożysty, szeroki o stożkowatym lub owalnym kształcie. Rośnie dość wolno, ale w dobrych warunkach osiąga nawet 15 wysokości. Czasem, nieupilnowany tworzy gęste zakrzewienia. Posiada bardzo ładną, łuszczącą się, czerwonobrązową korę.

    Jest rośliną zimozieloną, igły są krótkie, do 2,5 cm długości, płaskie, z wierzchu ciemnozielone, zaś od spodu jaśniejsze, prawie żółte, nieregularnie rozłożone na pędach. Owocem, podobnie jak u innych cisów jest czerwona jagoda zawierająca małe nasionko w mięsistej osnówce, które w przeciwieństwie do trujących nasion jest jadalna. Drzewko to dość obficie pokrywa się owocami, dzięki czemu jest jeszcze bardziej dekoracyjne. Nie jest to roślina wymagająca w uprawie.  Może rosnąć na przeciętnie żyznej glebie, umiarkowanie wilgotnej i świeżej. Preferuje stanowiska słoneczne i półcieniste. Jest odporna na mrozy i trudne warunki klimatyczne. 

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.30-50cm

Napisz swoją recenzję

Cis japoński

Cis japoński

Taxus cuspidata     Jest to średniej wielkości drzewo lub częściej krzew, występujący naturalnie na terenie Rosji, Chin, Korei i Japonii. W zależności od klimatu przybiera różny pokrój. Najczęściej jest rozłożysty, szeroki o stożkowatym lub owalnym kształcie. Rośnie dość wolno, ale w dobrych warunkach osiąga nawet 15 wysokości. Czasem, nieupilnowany tworzy gęste zakrzewienia. Posiada bardzo ładną, łuszczącą się, czerwonobrązową korę. ...