Cyprysik tępołuskowy ‘Nana Aurea’

Cyprysik tępołuskowy ‘Nana Aurea’ Chamaecyparis obtusa 'Nana Aurea'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 10-15cm

Chamaecyparis obtusa 'Nana Aurea'


Karłowa odmiana cyprysika tępo łuskowego. Jest to wiecznie zielone, bardzo małe drzewko, które z powodzeniem nadaje się do tworzenia drzewek Bonsai. Charakterystycznym elementam tej odmiany jest nieregularny kształt, zbliżony czasem do kulistego lub stożkowego.  Najefektowniej jednak wyglądają krótko rozgałęzione pędy, ułożone wachlarzykowato i przypominające muszle. Wnoszą one do ogrodu nutkę japońskiego posmaku, zarówno latem jak i zimą, sprawiając że ogród w zimowe dni wydaje się bardziej przytulny.

 

Łuski liściowe, jak i nowe przyrosty mają intensywny złotozielony kolor. Drzewko rośnie bardzo wolno, przez co jest idealnym gatunkiem do obsadzania ścieżek oraz małych pasów zieleni np. przed ogrodzeniem. Po 10 latach osiąga, w zależności od warunków wzrostu, od 0,5 do 1 m wysokości. Odmiana ta wymaga stanowisk słonecznych, osłoniętych od wiatru, spokojnych i zacisznych. Gleba pod uprawę powinna być żyzna, dobrze przepuszczalna i odpowiednio wilgotna. Mimo iż jest zimozielony, to jednak nie jest całkowicie mrozoodporny i w zimniejszych rejonach naszego kraju wymaga osłaniania na zimę. Ze względu na swój niewielki rozmiar i egzotyczny pokrój, nadaje się również znakomicie do obsadzania skalniaków oraz ogródków japońskich.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 10-15cm

Napisz swoją recenzję

Cyprysik tępołuskowy ‘Nana Aurea’

Cyprysik tępołuskowy ‘Nana Aurea’

Chamaecyparis obtusa 'Nana Aurea' Karłowa odmiana cyprysika tępo łuskowego. Jest to wiecznie zielone, bardzo małe drzewko, które z powodzeniem nadaje się do tworzenia drzewek Bonsai. Charakterystycznym elementam tej odmiany jest nieregularny kształt, zbliżony czasem do kulistego lub stożkowego.  Najefektowniej jednak wyglądają krótko rozgałęzione pędy, ułożone wachlarzykowato i przypominające muszle. Wnoszą one do ogrodu nutkę ...