Hortensja dębolistna

Hortensja dębolistna Hydrangea quercifolia

18,00 zł

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 40-60cm

Hydrangea quercifolia

 


 

Nietypowa hortensja o liściach przypominających wielkie liście dębu! Są one głęboko klapowane i duże, dochodzą do 20 cm długości. Krzew rośnie spory, może osiągać do ponad 2 metry wysokości i około 3 metrów szerokości. W młodszym wieku hortensja ta ma nieco luźniejszy pokrój, z wiekiem zagęszcza się mocno.

 

Kwiaty to białe stojące i przewieszające się wiechy koloru białego, dochodzące rozmiarem do 30 cm długości (średnio około 20-23 cm). Roślina ta najlepiej rośnie w półcieniu lub całkowitym zacienieniu, w miejscu zacisznym, pozbawionym przeciągów. Najlepsze wyniki możemy uzyskać sadząc ją na żyznej ziemi o pH 5.0 – 6.5. Hortensja ta znosi bardzo dobrze susze ale w takich warunkach może nie zakwitnąć, należy więc dbać o dostateczny poziom wilgoci w podłożu.

 

Oprócz ozdobnych kwiatów walorem estetycznym tego krzewu zdecydowanie są jesienne barwy. Duże liście przebarwiają się wtedy na kolory od pomarańczowego, przez intensywną czerwień do ciemnej purpury! 

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 40-60cm

Napisz swoją recenzję

Hortensja dębolistna

Hortensja dębolistna

Hydrangea quercifolia     Nietypowa hortensja o liściach przypominających wielkie liście dębu! Są one głęboko klapowane i duże, dochodzą do 20 cm długości. Krzew rośnie spory, może osiągać do ponad 2 metry wysokości i około 3 metrów szerokości. W młodszym wieku hortensja ta ma nieco luźniejszy pokrój, z wiekiem zagęszcza się mocno.   Kwiaty to białe stojące i przewieszające się wiechy koloru białego, dochodzące ...