Forsycja 'Goldrausch'

Forsycja 'Goldrausch' Forsythia 'Goldrausch'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Forsythia 'Goldrausch'

 


 

Krzew dorastający do wysokości 2 – 2,5 metra, o pokroju szerokim, z czasem dosyć gęsty. Kwitnie obficie wczesną wiosną jednak później niż większość forsycji a kwiaty pozostają na krzewach jeszcze wtedy kiedy inne odmiany już dawno przekwitły. W przeciwieństwie do innych odmian forsycji – kwitnie także na pędach dwuletnich! Dzięki temu kwiatów jest znacznie więcej niż na typowych odmianach tego krzewu. Cecha ta pozwala także na korygowanie pokroju rośliny bez obaw o zmniejszenie intensywności kwitnienia, choć ten kultywar zazwyczaj wykształca ładny, równy i typowy dla siebie pokrój bez potrzeby ingerencji.

 

 Liście podłużne, ciemnozielone, ząbkowane. Roślina bardzo odporna na niskie temperatury, wytrzymuje do około -29 stopni Celsjusza, może być zatem sadzona na całym terenie naszego kraju. Z racji swojego pokroju może rosnąć jako element rabat, ale także można tworzyć z niej formowane oraz nieformowane, luźne, kwitnące żywopłoty.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Forsycja 'Goldrausch'

Forsycja 'Goldrausch'

Forsythia 'Goldrausch'     Krzew dorastający do wysokości 2 – 2,5 metra, o pokroju szerokim, z czasem dosyć gęsty. Kwitnie obficie wczesną wiosną jednak później niż większość forsycji a kwiaty pozostają na krzewach jeszcze wtedy kiedy inne odmiany już dawno przekwitły. W przeciwieństwie do innych odmian forsycji – kwitnie także na pędach dwuletnich! Dzięki temu kwiatów jest znacznie więcej niż na typowych odmianach tego krzewu. ...