Bukszpan wieczniezielony  'Aureovariegata'

Bukszpan wieczniezielony 'Aureovariegata' Buxus sempervirens 'Aureovariegata'

8,00 zł

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 30-40cm

Buxus sempervirens 'Aureovariegata'

          Opis: Odmiana złocistopstra. Rośnie silnie – dorasta nawet do 1 m wysokości. Ma dość luźny pokrój, kulisty lub jajowaty. Liście zmieniają zabarwienie z czasem. Wiosną są całkowicie żółte, później pokrywają się zielonymi plamkami, by latem stać się całkowicie zielone. Roślina wieczniezielona (nie gubi liści na zimę).

      Uprawa i zastosowanie: Lubi miejsca słoneczne ale dobrze sobie radzi w cieniu. Tolerancyjny co do gleby – rośnie na każdym podłożu. Znosi przeciętne mrozy. Wymaga podlewania w pierwszych miesiącach po posadzeniu. Nadaje się na żywopłoty, obwódki, rabaty. Polecany do każdego rodzaju ogrodu, ze względu na ciekawe zabarwienie liści.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 30-40cm

Napisz swoją recenzję

Bukszpan wieczniezielony  'Aureovariegata'

Bukszpan wieczniezielony 'Aureovariegata'

Buxus sempervirens 'Aureovariegata'           Opis: Odmiana złocistopstra. Rośnie silnie – dorasta nawet do 1 m wysokości. Ma dość luźny pokrój, kulisty lub jajowaty. Liście zmieniają zabarwienie z czasem. Wiosną są całkowicie żółte, później pokrywają się zielonymi plamkami, by latem stać się całkowicie zielone. Roślina wieczniezielona (nie gubi liści na zimę).       Uprawa i zastosowanie: Lubi miejsca słoneczne ale dobrze sobie ...