Bukszpan wieczniezielony  'Abilene'

Bukszpan wieczniezielony 'Abilene' Buxus sempervirens 'Abilene'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Buxus sempervirens 'Abilene'

           Opis: Odmiana szybko rosnąca, nawet 10 cm na rok. Dorasta około 1m po 10 latach. Ma pokrój jajowaty lub piramidalny. Liście są średniej wielkości, lancetowate do eliptycznych, z podwiniętym brzegiem i klinowatą podstawą. Są 24 – 27 mm długie i 6 – 12 mm szerokie. Są ciemnozielone, błyszczące. Roślina miododajna, przyciąga pszczoły.

          Uprawa i zastosowanie: Krzew dobrze rośnie w pełnym słońcu i w półcieniu. Lubi średnio wilgotne gleby, najlepiej zasadowe. Wytrzymuje przeciętne mrozy. Bardzo wytrzymały na zanieczyszczenia powietrza, dlatego świetnie sprawdza się w miastach. Jest krzewem idealnym na małe żywopłoty, obwódki a także do hodowli w pojemnikach.

Napisz swoją recenzję

Bukszpan wieczniezielony  'Abilene'

Bukszpan wieczniezielony 'Abilene'

Buxus sempervirens 'Abilene'            Opis: Odmiana szybko rosnąca, nawet 10 cm na rok. Dorasta około 1m po 10 latach. Ma pokrój jajowaty lub piramidalny. Liście są średniej wielkości, lancetowate do eliptycznych, z podwiniętym brzegiem i klinowatą podstawą. Są 24 – 27 mm długie i 6 – 12 mm szerokie. Są ciemnozielone, błyszczące. Roślina miododajna, przyciąga pszczoły.           Uprawa i zastosowanie: Krzew dobrze rośnie w ...