Żywotnik olbrzymi 'Dura'

Żywotnik olbrzymi 'Dura' Thuja plicata 'Dura'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 40-70cm

Thuja plicata 'Dura'

 

Odmiana żywopłotowa, dosyć silnie rosnąca, bardzo przydatna i odporna. Rośnie silniej niż większość odmian, w związku z czym można szybciej otrzymać bardzo ładny efekt – tempo jej wzrostu można porównać do znanego ‘Brabanta’, ale jest pozbawiona jego wad, a mianowicie bardzo obfitego szyszkowania oraz rzadkiego pokroju. Jest to kolumnowa forma, idealnie nadająca się do nasadzeń żywopłotowych, nie wymaga tak często cięcia jak większość żywotników. Najczęściej dorasta do wysokości 3 – 5 metrów, ale w formie żywopłotowej przy odpowiednim przycinaniu można ją zatrzymać nawet na wysokości 1,5 – 2 metrów. Rośnie dobrze na prawie każdej glebie, wbrew powszechnej praktyce odradzamy wymianę gleby przed sadzeniem tej rośliny, szczególnie na torf. Lepiej będzie rosła nawet na słabszych podłożach niż w sztucznie stworzonym korycie, wypełnionym nienaturalnym dla tego gatunku substratem.

 

Żywotnik ten dodatkowo toleruje duże wahania pH, nie trzeba więc koniecznie zakwaszać gleby, zamiast tego lepiej zainwestować w ogólny lub przeznaczony do iglaków nawóz. W ogrodach większych oraz średnich, szczególnie urządzanych w stylu swobodnym pięknie wygląda ta odmiana sadzona samotnie lub w liczbie kilku sztuk na wyeksponowanych miejscach, na obrzeżach większej polany. Taką samą rolę może pełnić w parkach miejskich, jest bowiem odporna na warunki miejskie. Jako, że obecnie bardzo trudno jest znaleźć w szkółkach czysty gatunek żywotnika olbrzymiego, odmiana ‘Dura’ może z powodzeniem go zastępować – różni się jedynie mniejszymi rozmiarami docelowymi.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 40-70cm

Napisz swoją recenzję

Żywotnik olbrzymi 'Dura'

Żywotnik olbrzymi 'Dura'

Thuja plicata 'Dura'   Odmiana żywopłotowa, dosyć silnie rosnąca, bardzo przydatna i odporna. Rośnie silniej niż większość odmian, w związku z czym można szybciej otrzymać bardzo ładny efekt – tempo jej wzrostu można porównać do znanego ‘Brabanta’, ale jest pozbawiona jego wad, a mianowicie bardzo obfitego szyszkowania oraz rzadkiego pokroju. Jest to kolumnowa forma, idealnie nadająca się do nasadzeń żywopłotowych, nie wymaga ...