Żywotnik olbrzymi 'Collyers Gold'

Żywotnik olbrzymi 'Collyers Gold' Thuja plicata 'Collyers Gold'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Thuja plicata  'Collyers Gold'

   Odmiana żywotnik olbrzymiego o karłowym pokroju który osiąga po 10 latach jedynie 0,5m-0,7m wysokości, natomiast po 30 latach osiąga maksymalnie 1,5m wysokości. Pokrój lekko stożkowy o żółtym wybarwieniu igieł. Pędy wyprostowane.

Najlepiej rośnie na glebach żyznych, wilgotnych i przepuszczalnych. Najlepszym stanowiskiem jest miejsce słoneczne osłonięte od zimnych wiatrów, odmiana mrozoodporna.

   Polecana do nasadzeń w małych przydomowych ogrodach, na wrzosowiskach bądź skalniakach. Świetnie komponuje się z innymi karłowatymi żywotnikami. Odmiana wprowadzona do handlu w 1976r.

 

Napisz swoją recenzję

Żywotnik olbrzymi 'Collyers Gold'

Żywotnik olbrzymi 'Collyers Gold'

Thuja plicata   'Collyers Gold'    Odmiana żywotnik olbrzymiego o karłowym pokroju który osiąga po 10 latach jedynie 0,5m-0,7m wysokości, natomiast po 30 latach osiąga maksymalnie 1,5m wysokości. Pokrój lekko stożkowy o żółtym wybarwieniu igieł. Pędy wyprostowane. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, wilgotnych i przepuszczalnych. Najlepszym stanowiskiem jest miejsce słoneczne osłonięte od zimnych wiatrów, odmiana mrozoodporna. ...