Świerk kłujący 'Sonia'

Świerk kłujący 'Sonia' Picea pungens 'Sonia'

28,00 zł

  • Pojemnik C2, P11
  • Model Wys. 10-45 cm lub Forma Pienna 50 - 105 cm

Picea pungens 'Sonia'

Bardzo ładna, karłowa polska odmiana świerka kłującego. Charakteryzuje się ładnym, zielonkawo niebieskim wybarwieniem igieł, oraz zwartą, kopulastą formą wzrostu. W młodości prawie kulisty, po około 4 – 5 sezonach zaczyna przyrastać nieco szybciej na szerokość niż na wysokość. Z czasem i przy dobrych warunkach roślina zaczyna wykształcać delikatny stożek, choć nie jest to regułą. Odmiana ta rośnie wolno, roczny przyrost to 3 – 6 (7) cm, tempo wzrostu jest raczej stałe i nie podlega wahaniom wraz z wiekiem. Najczęściej świerk ten jest szczepiony nisko, dzięki czemu tworzy małe kopułki nisko nad powierzchnią ziemi – typową postać tej odmiany. Zdarzają się także osobniki szczepione wysoko – te formują pokrój nieco bardziej kulisty, przypominając trochę luźniejszą wersję odmiany ‘Glauca Globosa’.

 

W uprawie niewymagający, nadaje się do większości ogrodów. Zadowoli się w zupełności nawet słabą glebą, choć dla lepszego wybarwienia lepiej w takich niekorzystnych warunkach lekko podsypywać nawozem roślinę przynajmniej raz w roku, wiosną. Preferuje miejsca słoneczne, w cieniu pokrój będzie luźny i z pewnością mniej ciekawy. W ogrodzie świetnie komponuje się na rabatach, wraz z innymi szczepionymi iglakami, także w kompozycjach barwnych. Ładnie prezentuje się na tle traw, większych kamieni, głazów. W sprzyjających warunkach glebowych roślina ta jest praktycznie bezobsługowa.

  • Pojemnik C2, P11
  • Model Wys. 10-45 cm lub Forma Pienna 50 - 105 cm

Napisz swoją recenzję

Świerk kłujący 'Sonia'

Świerk kłujący 'Sonia'

Picea pungens 'Sonia' Bardzo ładna, karłowa polska odmiana świerka kłującego. Charakteryzuje się ładnym, zielonkawo niebieskim wybarwieniem igieł, oraz zwartą, kopulastą formą wzrostu. W młodości prawie kulisty, po około 4 – 5 sezonach zaczyna przyrastać nieco szybciej na szerokość niż na wysokość. Z czasem i przy dobrych warunkach roślina zaczyna wykształcać delikatny stożek, choć nie jest to regułą. Odmiana ta rośnie wolno, roczny ...