Śliwa wiśniowa  'Nigra'

Śliwa wiśniowa 'Nigra' Prunus cerasifera 'Nigra'

18,00 zł

  • Pojemnik P11, C2, C3
  • Model Forma naturalna 20-50cm, Forma Pienna 60 - 150 cm

Prunus cerasifera 'Nigra'

      Bardzo dekoracyjna, odporna na warunki atmosferyczne, rosnąca nawet na dość suchych stanowiskach roślina. Daje ciekawy i trwały w okresie wegetacji efekt ciemnej czerwieni liści przełamujący wiele kolorystycznych nasadzeń. Rośnie pewnie, nie choruje dość szybko dając drzewa o ok 3-4  m ciągu 10 lat. Z uwagi na wielopędowy i gęsty charakter wzrostu nadaje się na cięte żywopłoty ogrodowe. Mało wymagająca drzewiasta forma kwitnie na początku wiosny drobnymi kwiatami w kolorze jasno różowym i kremowym, nie zawiązuje owoców, czasem pojawiają się dość spore okrągłe śliwki jednak raczej cierpkie i niesmaczne.  

       Liście ciemne czerwone opadające dość późno jesienią i rozwijające się bardzo wczesną wiosną sprawiają że jest idealna dla wysokich żywopłotów oraz nasadzeń ogrodowych oraz zieleni miejskiej.  Odporność na zasolenie i negatywne uwarunkowania glebo pozwala stwierdzić że wykorzystanie w nasadzeniach miejskich, osiedlowych, przydrożnych jest w pełni uzasadniona.

     Ciekawostki: Być może jest to odmiana o nazwie Prunus cerasifera 'Pissardii' - Śliwa wisniowa 'Pissardii' czego nie umiemy stwierdzić ale podobieństwo i mocne wybarwienie liści pozwala sądzić że obie nazwy odpowiadają jednej roślinie. Lub posiadana przez nas odmiana to właśnie 'Pissardii'.

  • Pojemnik P11, C2, C3
  • Model Forma naturalna 20-50cm, Forma Pienna 60 - 150 cm

Napisz swoją recenzję

Śliwa wiśniowa  'Nigra'

Śliwa wiśniowa 'Nigra'

Prunus cerasifera 'Nigra'       Bardzo dekoracyjna, odporna na warunki atmosferyczne, rosnąca nawet na dość suchych stanowiskach roślina. Daje ciekawy i trwały w okresie wegetacji efekt ciemnej czerwieni liści przełamujący wiele kolorystycznych nasadzeń. Rośnie pewnie, nie choruje dość szybko dając drzewa o ok 3-4  m ciągu 10 lat. Z uwagi na wielopędowy i gęsty charakter wzrostu nadaje się na cięte żywopłoty ogrodowe. Mało wymagająca ...