Brzoza pożyteczna  'Silver Shadow'

Brzoza pożyteczna 'Silver Shadow' Betula utilis 'Silver Shadow'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-40cm

Betula utilis 'Silver Shadow'


Drzewo o ciemnozielonych liściach, intensywnie zmieniających kolor na złocisty w okresie jesiennym. Odmiana rzadko spotykana, głównie ze względu na duże trudności w rozmnażaniu.

Rośnie średnio szybko, ale należy do mniejszych drzew. Osiąga po wielu latach 10-15 metrów i wykształca szeroką koronę, mogącą mieć nawet 8 metrów średnicy. Przez pierwsze lata po posadzeniu nie jest zbyt ekspansywna, dzięki czemu nadaje się do mniejszych ogrodów, o ograniczonej przestrzeni.

Podobnie jak brzozę papierową ‘renci’ dobrze jest sadzić ją na tle ciemnozielonych roślin aby eksponować bajeczne jesienne kolory.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-40cm

Napisz swoją recenzję

Brzoza pożyteczna  'Silver Shadow'

Brzoza pożyteczna 'Silver Shadow'

Betula utilis 'Silver Shadow' Drzewo o ciemnozielonych liściach, intensywnie zmieniających kolor na złocisty w okresie jesiennym. Odmiana rzadko spotykana, głównie ze względu na duże trudności w rozmnażaniu. Rośnie średnio szybko, ale należy do mniejszych drzew. Osiąga po wielu latach 10-15 metrów i wykształca szeroką koronę, mogącą mieć nawet 8 metrów średnicy. Przez pierwsze lata po posadzeniu nie jest zbyt ...